Sahte Ripple Cüzdanlarına Dikkat

Reddit’te bir kullanıcını Ledger alt başlığına açtığı konu tüm kripto borsa ilgililerini resmen şaşkına çevirdi. Ledger markalı fiziksel cüzdanlar herkes tarafından en güvenilir cüzdanlar olarak biliniyordu. Mağdur kullanıcı ebay’den aldığı Ledger wallet ile bir haftadır herhangi bir işlem yapmamasına rağmen, hesabındaki yaklaşık 150.000 tl değerindeki tüm Ripple, Litecoin ve Dash coinlerinin bir gün önce aynı saatte transfer edilip sıfırlandığını belirtti.

Ledger yetkilileri mağdur kişiye, cüzdanı satın aldığı ebay hesabı hakkındaki bilgileri ve diğer tüm detayları firmaya iletmesini, sorumluların adalete teslim edileceğinden emin olmasını istedi.

Fiziksel cüzdanlarla ilgili yaşanan bu mağduriyet ne yazıkki ilk değil, bir çok kişi fiziksel cüzdanların sadece üretici firma tarafından satılan siteler veya yetkili bayilerden alınması konusunda dikkatli olunmasında hemfikir.

Ripple hakkındaki son günlerde konuşulan diğer konulara gelirsek,

Canlı Yayında Ripple Satın Aldı

canlı yayında ripple satın aldı

Amerikan CNBC kanalında canlı yayınlanan programda sunucu kendi hesabını kullanarak Ripple satın aldı. Son günlerin popüler altcoini ripple, Dünya’da bir çok kişi tarafından merak edilip, yatırım yapılmak isteniyor. Fakat kripto paralar ile ilgisi olmayan kişiler nasıl alacağını bilmiyor. Biz de sitemizi, Türkiye’de Ripple satın almak isteyen kişilere rehber olması adına açmıştık. Fakat ABD’de ekonomi kanalına “Ripple Nasıl Satın Alınır?” sorusu oldukça fazla sorulmuş olmalı ki, canlı yayında seyircilerle paylaşmışlar.

Bu canlı yayını gören kullanıcılar; “Cnbc alt fiyattan ripple almayı biliyor”, “60.000 dolarlık aldı, neredeyse kameranın fiyatı” gibi yorumlarını twitterdan takipçileri ile paylaştı.

Ripple Ceo’su Fox News’te Röportaja Konuk Oldu

Sanal paralar arasında bir anda yükselerek bitcoinden sonra ikinci sırada yer bulan Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse Fox News kanalında canlı yayın konuğu olarak spikerin sorularını yanıtladı.

Spiker’in “Neden Ripple bir gecede değer kaybetti, yükselişini koruyamadı?” sorusuna, Ripple CEO’su piyasalarda genellikle olan dalgalanmanın erken aşamalarından birisi olarak yanıtladı.

Ripple’ın şuanda ABD üzerinde en çok kullanılan para transfer sistemlerinin beşinin, üçüyle beraber çalıştıklarını belirten Garlinghouse; bu şirketleri de çok yakında resmi olarak kamuyla paylaşacaklarını belirtti.

Ripple CEO’su, amaçlarının global ödeme ve para transferi problemlerini minimuma indirmek, hızlandırmak ve düşük ücretlerle tamamlanmasını sağlamak olduğunu belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir