Cambridge Artık Ripple Kullanacak

Uluslararası para transferlerini hızlandırmak isteyen Cambridge artık Ripple altyapısını kullancağını belirtti. FLEETCOR Teknoloji isimli firmaya bağlı olan Cambridge şu an için bazı uluslar arası para transferlerinde Ripple’ın teknolojisi olan xRapid’i denemeye başladı.

cambridge ripple ortaklığı

Cambridge isimli şirketin şuanda mevcut olarak 13,000’den fazla müşterisi bulunmaktadır. Yılda yaklaşık 20 milyar dolar değerinde uluslararası para transferi sağlayan şirket artık Ripple ile işbirliği yaparak transferlerin daha hızlı, şeffaf ve az masraflı şekilde sağlanacağını açıkladı.

Ripple teknolojisi olan xRapid’i hali hazırda Moneygram, Western Union, IDT, Cuallix gibi bir çok finansal kuruluş tarafından kullanılmaktadır.

Aynı zamanda şirket yine Ripple’ın bir teknolojisi olan xCurrent’a da ilgi duyduklarını şuan araştırma aşamasında olduklarını ve duruma göre bu teknoloji de sistemlerine ekleyebileceklerini belirtti. xCurrent’in ise uluslararası para transferlerinde firmaların kendi aralarında anlaşma sağlayabildikleri bir mesajlaşma yazılımı olduğu belirtilmiş.

Cambridge Uluslararası Transferlerde Müşteri Memnuniyeti İçin Ripple’ı Seçti

Cambridge, şuanda küçük ve büyük firmalar’ın yakıt, taşımacılık, barınma ve fatura giderleri gibi ticari transferlerini kolaylaştırmak adına Amerika, Avrupa ve Avustralya kıtalarında kendi ödeme ağına sahip olup bir çok firma ile çalışmaktadır.

Uluslararası ticaret anlaşmaları yapan firmalar, işlerini kolaylaştırmak adına Cambridge ile çalışıyor. Cambridge’nin Ripple hamlesi ise müşteri memnuniyetini daha çok arttıracağa benziyor, çünkü hem transferler şeffaf olacak hem de hızlı ve daha az masraflı olacaktır.

Cambridge Uluslararası Transfer Şirketi yetkilisi Mr. Frey’in yaptığı açıklamaya göre şirketlerinin Ripple ile anlaşmasından memnuniyet duyduklarını, kripto paraların uluslararası ödeme sistemlerine girmesinin sektörde devrim niteliğinde olduğunu ve bu devrimde yer alan ilk firmalardan biri oldukları için onur duyduklarını belirtti.

Ripple gibi Kripto Paraların Uluslararası Transferler için Kabul Görmesi Devrim Niteliğinde

Western Union, Moneygram gibi Ripple altyapısı kullanan şirketlerin yanına Cambridge de eklenince uluslararası ödeme teknolojisi artık yavaş yavaş değişti diyebiliriz. Uluslararası ödemeler artık daha şeffaf, hızlı ve az masraflı. Bunu farkeden diğer şirketler de teker teker Ripple teknolojilerini seçiyor.

Ripple yetkilileri tarafından yapılan açıklama da ise, ödeme teknolojileri konusunda yaptığımız devrim bir çok şirket tarafından farkına varıldı. Önümüzdeki günlerde de yeni şirketler Ripple teknolojisini seçecek. Artık uluslar arası transferler Ripple teknolojileri sayesinde çok daha kolay ve hızlı olacak, şeklinde belirtildi.

Sizin de bir uluslararası finans şirketiniz olmayabilir fakat, gelecek kripto paralarla devam edecek gibi gözüküyor. Bu nedenle eğer ripple satın almak istiyorsanız, sitemizdeki rehberden yardım alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir