Mayıs Ayında Ripple Gelişmeleri

Ripple coinin yakaladığı ani sıçramadan sonraki değer kaybı yatırım yapan kişilerin ilgisini kaybetmesine neden olsa da ripple her geçen gün birçok firmayla anlaşıp, yeni teknolojiler geliştirmeye devam ediyor.

Ripple değerinin önümüzdeki günlerde nasıl bir yöne doğru ilerleyeceği hakkında net bir fikrimiz olmasa da, sizlere 2018 Mayıs ayının ilk yarısındaki bazı Ripple gelişmelerinden bu yazımızda bahsedeceğiz.

Öncelikle yakından tanıdığımız Mitsubishi gibi firmalar para transferi için Ripple teknolojilerini kullanmaya başladı, kısaca bu heyecanlandıran gelişmeleri sizinle paylaşalım.

ripple mitsubishi

Mitsubishi ve Ayudhya Bank, Tayland Singapur Arası Para Transferleri İçin RippleNet’i Deniyor

Daha önceleri Suudi Arabistan Merkez Bankası’nın Ripple Kullanmaya Başlamasıyla birçok kişinin öğrendiği xCurrent teknolojisi, Dünya’nın en değerli 500 firmasından biri olan, ülkemizde de faaliyet gösteren Mitsubishi’nin dikkatini çekti. Para transferlerinde daha stabil, hızlı ve şeffaf çözümler arayan şirket Mayıs ayı itibariyle Tayland ve Singapur arasındaki transferlerinde xCurrent teknolojisini denemeye başladı.

Özellikle farklı ülkelerin bankaları arasında yüksek para transferleri yapan büyük şirketler, Ripple’ın blokzincir teknolojisiyle tanışıp adapte olacağa benziyor.

Hoşgeldin Xpring

Dijital paralar ve blokzincir teknolojilerine her geçen gün yeni birisi ekleniyor. Günümüz itibariyle de yüzlerce dijital para birimi bulunuyor. Ripple ise bunlar arasında önemli bir yere gelmek ve adından söz ettirmek istiyor. Bunu ise yeni çözümler, teknolojiler üreterek ve dikkat çeken ortaklıklarla sağlayabileceğinin farkında. Bunun içinde sürekli olarak çözüm odaklı xRipple, xCurrent gibi teknolojilerle karşımıza çıkıyor. Bunların arasında en son karşımıza çıkan ise Xpring’dir.

Peki Nedir Bu Xpring?

Xpring, Ripple’ın yeni bir girişimidir. Peki nedir bu Xpring derseniz, girişimcilerin fikir ve projelerinin kendini kanıtlamış firma ve kişiler tarafından yatırım almasını, desteklenmesi veya satın alınmasına olanak sağlayacak bir sistem olarak açıklayabiliriz.

xpring nedir

Bu süreçte tüm yatırım ve satın almalar, XRP yani Ripple coin ile yapılacaktır. Ayrıca yatırımcılar diğer Ripple Ledger teknolojilerini ücretsiz sağlayarak teşvik edilecektir. Bu sayede birçok küçük ve büyük firmanın ilgi göstermesi bekleniyor.

Xpring’in gelişiminde eski Facebook geliştiricilerinden ve bazı büyük firmalarda çalışmış kişilerden de yardım alınmaktadır. Şuanda Xpring takımının yüzlerce projeyi incelediği belirtilirken yeni proje ve yatırımcılara da kapılarının açık olduğu belirtilmiş. Daha fazla bilgi için resmi sitesine göz atabilirsiniz.

Bakalım önümüzdeki günlerde Ripple coin fiyatını bu gelişmeler nasıl etkileyecek. Tabii ki bu piyasanın bir günü bir gününü tutmuyor fakat siz de içinde yer almak istiyorsanız ve ripple satın almak istiyorsanız sitemizdeki rehberden yararlanabilirsiniz. Sitemizdeki yazıların kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliği taşımadığını ise tekrar belirtiyoruz. Tüm ziyaretçilerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutlarız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir