Coinler Neden Düşüyor?

Merhabalar,

Uzun süredir ripple satın alma rehberi olan bu sitemize yeni yazı eklemiyorduk. Fakat bugün kripto piyasalarda olağan dışı bir durum gözleniyor. Yaklaşık bir saat önce toplam piyasa hacmi sadece 5 dakikada 8 milyar dolar eridi. Daha önce bu kadar kısa sürede bu boyutta bir erime açıkcası ben görmedim.

coinler neden düşüyor

Anlık olarak bitcoin fiyatı 5,850 $ civarında işlem görürken ripple 24 saatte %10 değer kaybederek 0,46 $ dolaylarında geziyor.

Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Bu düşük tabiki tüm yatırımcıların olduğu gibi benim de canımı sıktı yine acaba bir site mi hacklendi diye düşündüm. Ancak şuan için hacklendiğini ya da buna benzer bir durum yaşadığını açıklayan bir site yok.

Benim kişisel tahminlerim arasında şunlar var;

  1. BCH Forku öncesinde mining firmaları resmen birbirleriyle savaşıyor. Havuz sahipleri birbirlerine zorba ve deli gibi hakaretleri twitter gibi platformlarda çekinmeden söylemeye başladı. Bunları herkesin önünde birbirlerine söyleyen kişiler kapalı kapılar ardında ne kadar büyük bir savaş veriyor az çok tahmin edebilirsiniz. 25 Kasım’a kadar BCH yani Bitcoin Cash fiyatlarında çok sert değişimler olacağı öngörülüyordu, tüm coinlerin düşmesinin sebebi tek başına bu olmasa da çok etkili olduğunu düşünüyorum.
  2. İkinci sebebi yine aynı konu nedeniyle mining yapan kişilerin ani şekilde BTC’den BCH’ye kayması ve aptal alım satım botlarının bunu çözemeyip yanlış davranması olabilir.
  3. Reddit takip edenler genel bir manipülasyon girişiminin olduğunun farkına varmışlardır. Ancak bu yukarıdan bir el tarafından yapılıyor diye düşünüyorum. IMF başkanı kripto paraları legalize etmeliyiz tarzı açıklamalar yaptı.

An itibariyle 24 saate göre %10’luk ortalama değer kayıpları olsa da son 1 saatte genel bir fiyat artışı gözüküyor. Artıp azalacağı tabiki belli olmaz yatırım tavsiyesi de kesinlikle değildir ancak şu an için şahsen hiçbir kripto paramı satmayı düşünmüyorum.

“Coinler Neden Düşüyor?” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir