Dash Nedir? Neden Tercih Edilmeli?

Eski adı Darkcoin olan Dash, Bitcoin’in yazılımına dayanan kripto para birimidir. Dash, işlemleri daha hızlı hale getirmek, daha gelişmiş finansal gizlilik sağlamak, merkezsiz bir fonlama sistemi ve yönetim sistemlerini iyileştirerek, Bitcoin’de yaşanan problemlerin büyük bir kısmını çözdü.

Dash Madenciliği

Dash Madenciliği

Dash, iş kanıtı için X11 ismindeki özel bir algoritmayı kullanır. X11, Dash tarafınca sunulan en önemli özelliklerin başında yer alır. Piyasaya sürüldüğünden itibaren cryptocurrency topluluğu tarafından çok fazla beğenilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. X11’in özellikleri, ASIC’lerin en az kısa vade de keşfetmek için geliştirilme ihtimalini düşük tutmaktadır.

neden dash coin

Dash’ı Neden Seçmelisiniz?

Hızlı

Dash, Masternode ağının gücünden faydalanarak, InstantX ismi verilen yenilikçi bir teknolojik sisteme kuvvet verir. Para transferi yaparken kullanıcılar, sanal cüzdanlarındaki ‘’Use InstantX’’ kutusunu seçebilir. Böylece yapılan para transferleri 4 saniye içerisinde gerçeklemiş olacak ve bu işlemin geri dönüşü yoktur.

Güvenlik

Yaptığınız ödemelerde ve isimsiz işlemlerinizde tam bir güvenlik sağlamak için, son derece gelişmiş bir şifreleme ve güvenilir bir protokol bulunur.

Global

En yakınınızdakine para gönderir gibi dünyanın dört bir tarafına, aynı düşük işlem ücretleri ve en hızlı bir biçimde para transferi yapabilirsiniz.

P2P ağı

Bittorrent gibi, Dash da merkezsiz bir yapıya sahip peer-to-peer (P2P) bir ağdır. Bu sebep ile bankaya ya da başka bir merkezi hizmete güvenme zorunluluğunuz olmayacaktır. Yapacağınız işlemlerdeki bütün bilgiler sizin ve alıcı arasında kalmaktadır.

Düşük ücretler

Yapılan para transferlerindeki işlem ücreti genelde birkaç kuruşa denk gelir. Bu da Moneygram, Paypal ve Western Union gibi aracı kurumlardan çok daha ucuz olduğu anlamına gelir.

dash card

Dash kart bedeli nedir?

SpectroCoin ismindeki bu kartlar, Bitcoin ön ödemeli hizmetler sunar. Bu kart ile dünyanın dört bir tarafında ya da mağazalarda alışveriş yaparken sıradan bir kredi kartı ya da bankamatik kartı gibi ödeme yapılabilir.

SpectroCoin Visa banka kartı ise anında finanse edilir. Bu sebeple alışveriş öncesi Bitcoin alım satım yapma konusunda paniklemenize gerek kalmaz.

Bu kartlar, Euro (EUR), Pound (GBP) ya da Dolar (USD) türündeki para birimlerinden biri seçilebilir.

Kart özellikleri aşağıdaki gibidir:

  • İstediğiniz yerde ödeme yapın. VISA ve MasterCard’ın geçerli olduğu her yerde SpectroCoin bankamatik kartı ile alışverişleriniz sorunsuz bir şekilde tamamlanır. Nekit çekim için, online web siteleri ve fiziki mağazalar için ATM’ler içermektedir. SpectroCoin kartınızı, paypal ya da herhangi bir sanal cüzdana bağlayabilirsiniz.
  • Sanal ve fiziksel bit işlem kart çeşitleri bulunur. Sanal kartlar talebiniz durumunda anında oluşturulur ve dilediğiniz her yerde çevrimiçi olarak harcanılabilir. Fiziksel kartlar ise 1 ay içinde teslim edilir ve fiziki ya da online istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.
  • Anında yükleme. SpectroCoin bankamatik kartlarınıza, SpectroCoin sanal cüzdanınızdan anında yükleme yapılabilir.
  • Doğrulama gerekmez. İşlemi kolaylaştırmak için anında doğrulama işlemini yapma zorunluluğunuz bulunmaz. Bunun dışında, çok daha yüksek borç kartı limitinden faydalanabilmek için, hesap doğrulaması gerekmektedir.
  • Birden fazla para birimi olan bu kartları, Euro (EUR), Pound(GBP) veya Dolar (USD) para birimlerinden birine çevirebilir. Bütün işlemleri dilediğiniz para birimine dönüştürebilirsiniz.
  • Birden fazla sanal para birimi olan bu kartlar, Dash, Bitcoin ve pek çok kripto para birimleri ile finanse edilmektedir.

SpectroCoin kartı kullanıcıları için düşük tutar politikası garanti edilmektedir. Bu karttan yükleme için ücret talep edilmez. Doğrulanmış kart sahipleri için, bankamatik kartınıza limitsiz ve yaşam boyu para çekme, yatırma işlemi yapılır. Diğer limitlerde oldukça fazladır.

instantx nedir

InstantX nedir?

InstantX, anında işlem anlamı taşır. InstantX ile yapılan tüm işlemler sadece 4 saniye içerisinde gerçekleşmesini sağlayan bir teknolojidir. InstantX ağ üstünde bir hareket oluştuğunda ‘’kilit’’ üretme için Dash ağının 2. katmanını (Masternodes) kullanmaktadır. Bu gibi işlemlerde yer alan Dash kilitli ve 2 katına harcanamamaktadır. Ağ kilidi olan Dash’ı, yeniden ele geçirme girişimleri ret edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir