IOTA Nedir?

IOTA, kriptolu para birimi alanına farklı bir bakış açısı kazandırmak ve günümüz teknolojisi ile iç içe ilerleyen bir sistem olmasıyla ünlenmiştir. Blockhain teknolojisini kullanmamakla beraber, Tangle ile aynı zamanda geliştirilmiş sistem tasarımları ile kullanıcılara tüm kontrolleri yönetebilme imkanları verilmektedir. Tangle ismi verilen ve ölçeklenebilir, hedef odaklı bloksuz dağıtımlı kimlikle kullanılmaktadır. Yani şöyle açıklanabilir, IOTA ve Tangle işbirliği içerisinde yapılacak tüm para transferlerinde herhangi bir işlem ücreti istenmemektedir!

Böylelikle bireysel yatırımcılar küçük miktarlarda işlemleri için ek ücretler ödemeye gereksinim duymadan, bu sistemi tercih etmektedir. IOTA’nın bir diğer öne çıkan özelliği ise veri transferi gerçekleştirmeye imkan tanımasıdır. Kullanıcılar aralarında yapacakları transferi işleminde iki cihazı birbirine bağlayabilir ve güvenli iletişim kanalları ile aktarımı sağlayabilir. Muhtemel saldırıları imkansız hale dönüştüren bu sistem, her daim kullanıcılarının yatırımlarını güven altında tutmaktadır.

iota çalışma prensibi

IOTA Çalışma Prensibi Nedir?

IOTA ve Tangle işbirliği ile kurulmuş olan bu sistemin çalışma prensibi şu şekildedir: herhangi bir işlem yapabilmeniz için kullanıcıların diğer işlemlerinden onay almak zorundasınız. Bu sayede ikili arasında yapılacak para transferlerinde %100 güvenlik önlemi öne çıkartılabilir. Her biri, iki önce ki işlem tarafından onaylanmış olmalıdır. Mevcut blockhain hesabından ayrılan bu işlemle beraber hızlı ve güvenilir para transferleri yapmak mümkündür.

IOTA, teknoloji kaynağı bakımından gerçek zamanlı ve ‘işlem ücreti almadan’ para transferi yapmaya öncülük tanıyarak rakiplerini gerisinde bırakmayı başarmıştır. Şu sıralar dünya genelinde en çok tercih edilen 4 kripto para piyasası markasıdır. Bitcoin, Ripple, Ethereum ve IOTA, bu sektörün en önemli yapı taşları arasında yer almaktadır. Yatırımlarınızın daha fazla değer kazanmasına ve sektör de öne çıkan bir kriptolu para birimiyle değerlendirilmesine ek hizmetler tanımak maksadı ile bu yola başvurulabilir.

iota çalıştığı markalar

IOTA Hangi Markalar ile Çalışıyor?

IOTA, sektörün en eski kriptolu para birimleri arasında yer almaktadır. Özellikle Bosch ve Fujitsu gibi dünyaca ünlü markalar ile yaptığı anlaşmalarından sonra marka değerini daha fazla yükseltti. Buna bağlı olarak birçok bireysel yatırımcı da bu para birimine dönüş yaptı. Son dönemlerde %400’lük bir artış yakalayan IOTA, 12 milyar doları geçen bir piyasa değerine sahiptir. Günlük 2 milyar dolarlık işlem hacimleri gerçekleşmektedir.

Uzun vadeli internet yatırımlarında öne çıkan marka IOTA, bugüne kadar pek çok yatırımcının dünya genelinde aktif olarak öne çıkarttığı bir sistem olarak görülmüştür. Buna bağlı olarak yatırımlarınızı sağlamak ve aynı zamanda kriptolu para birimlerinde sizlere hitap eden bir sistemi denemek istiyorsanız, IOTA avantajlarını yatırımcılara sunan bir markadır.

Hızlı işlemler gerçekleştirmek, geciken işlemlerden dolayı para ödemesi yapmama gibi gibi durumlardan kurtulup hıza ulaşabilmek istiyorsanız IOTA çalışma sistemi ile alakalı detaylıca bilgi almanızı önermekteyiz. IOTA satın almak Ripple satın almak ile hemen hemen aynıdır, aynı alt yapılar kullanılmaktadır. Herhangi birini satın almayı öğrendiğinizde bir çok altcoini satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir