Ripple Alış Satış İşlemi

Ripple altcoini çoğu site tarafından alım satım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Günümüzde bankacılık sektöründe kullanılmaya başlamasıyla çoğu bankaların ödeme şekli olarak Ripple kullanmaya başlamış olması nedeniyle Ripple coininin önemini hızla yükseltmiştir. Özellikle Japonya ve Güney Kore bankaları işlem hızlarını artırabilmek için Ripple’in teknolojisini denemeye başlamıştır. Diğer taraftan bazı kredi kartı şirketleri bu alt yapıyı deneyeceklerini, eğer hız konusunda memnun kalırlarsa kullanmak istediklerini belirtmişlerdir. Ödeme şekli olarak da kullanılması nedeniyle çoğu kişi Ripple’a yatırım yapmayı hedeflemektedir.

Market hacmi bakımından Ethereum’un arkasından gelen Ripple 2. ve 3. Sırada yer değiştirmektedir. Değeri hızla artan Ripple sunan borsaların arasında Binance de bulunmaktadır. Buraya üyelik işlemleri kolay olmakla birlikte sadece sizden günlük 2 BTC’ ye kadar kimlik onayı da gerekmiyor. Ripple birçok altcoinleri de bulundurmaktadır. Mesela TRX, LTC, ZEC, IOTA gibi coinlerle de işleminizi yapabilirsiniz. Bu sitenin BNB adında alt coini de bulunur. Bu coinden de elinizde bulunmaktaysa transfer dönüşüm işleminde %50 indirim yaparak fayda sağlamaktadır. Ayrıca sunduğu diğer bir fayda da BTC fonlarından oluşan bütün Bitcoin’leri de hemen size vermesi 2 kat kazanç sağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde üye olunması gereken bir sitedir ve en büyük 3 kripto para ticareti yapan borsalardan bir tanesi olmaktadır. Yakın zamanda birinci sırada yer alacağı tahmin ediliyor.

ripple nasıl alınır

Ripple almak için üyelik aşamaları

İşlemlerinizi siteden yapabilmek için ilk yapmanız gereken üye olmaktır. Borsanın sitesine girip, sağ üst alanda bulunan Register sekmesini tıklıyoruz. Karşınıza kolay ve basit bir üyelik formu gelecek, burada e-mail, şifre, tekrar şifre kısmını doldurup şartları kabul ettiğinizi bildirerek, Register butonunu tıklayıp üyeliğinizi yapıyorsunuz. Daha sonra mail adresinize gelen linke tıklayıp hesabı onaylatıp aktif durumuna geliyorsunuz.

Giriş yapıldıktan sonra sizden hesabınızın güvenliği için 2FA yapmanızı talep edebilir. Bunu yapmak size bağlıdır. İster yapabilir isterseniz yapmayabilirsiniz. Eğer bu konuda bir bilginiz yok ise bilmeden yapmamanızı öneririz. Bu konuda bilgi almak için Google 2 adımlı doğrulama nedir diye aratırsanız detaylı bilgi alabilirsiniz. Dilerseniz telefonunuza sms onayını yapabilirsiniz, bu gayet kolay ve gerekli bir güvenlik önlemidir.

Bilgileriniz ile sisteme giriş yaptıktan sonra hesabınıza coin yatırmanız gerekir. Bunu yapmak için üst kısımda bulunan Funds> Deposits& Withdrawals alanına gidin. Burada bulunan birçok kripto parasından hesabınıza istediğinizi gönderebilirsiniz. Mesela BTC göndermek istiyorsanız BTC Bitcoin kısmında bulunan Deposit tuşlanarak hesabınıza bir BTC Deposit Address oluşturmuş olursunuz. Bu adrese BTC gönderebilir 2 doğrulama aşamasından sonra 15 ile 30 dakika içinde paranız hesabınıza gelmektedir. Ara sıra yaşanan yoğunluktan dolayı biraz gecikmeler olabilmektedir. Bu çok nadir olur ve genelde 10 dakika içinde işleminiz halledilir. ETH yatırma işlemi bu aralar ağda oluşan yoğunluktan birkaç saat sürmektedir. Hesabınıza para gelince bu sayfada yer alan ilgili coin karşısında tutarı yazmaktadır. Üstte Estimated Value alanında paranızın o esnada ki BTC ve USD değerini görebilirsiniz. BTC haricinde başka bir coin gönderecek iseniz ilk başta o coini BTC yapıp daha sonra Ripple almanız gerekir.

ripple alış satış

Ripple alış satış işlemi

Binance borsasını tıklayıp ana sayfaya geri döndüğünüzde alıp satmak istediğiniz coinleri liste şeklinde görülmektedir. Burada BTC Markets tıklanarak XRP/BTC kısmına giderek ismin üstüne tıkladığınızda XRP/BTC ile alım satım yapmak istediğiniz sayfaya gelmeniz gerekir. Bu sayfada güncel olarak XRP/BTC değer grafiğini görebilirsiniz.

Ripple satın alabilmek için Buy XRP alanına gidip Price kısmında 1 adet ripple fiyatı BTC olarak güncel bir şekilde yer almaktadır. Hesabınızda ki BTC miktarını da BTC Balance kısmında görmeniz mümkün. Amount alanına tuşladığınızda BTC bakiyeniz ile kaç tane Ripple alabileceğinizi Max Amount ile gösterilmektedir. Mesela Max Amount 5 yazar. O alana hesabınızdaki ile alabileceğiniz miktar yazılarak Yeşil Buy XRP kısmına tıklayıp satın alma işlemini yapabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken hemen Ripple alamayabilirsiniz. O esnada fiyatı artar ise sizin BUY emri verdiğiniz sıradaki fiyata gelene kadar satın alma işlemini yapmamış olursunuz.

Hemen altta bulunan Open Orders kısmından kontrol edebilirsiniz. Eğer fiyat daha da artar azalmaz ise satın alma emriniz gerçekleşmez ve o alanda sürekli durur. İsterseniz bu işlemi iptal edebilir ya da yeni satın alma emri verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir