Ripple’ın Diğer Coinlerden Farkı Nedir?

Madencilik dendiği zaman akla ilk gelen kömür yataklarından çıkarılan kömürler akla gelmektedir. Ancak artık günümüzde madencilik internet ortamında yapılan ve bu yol ile de para kazanılan bir durum haline geldi. Gündem haberlerinde Bitcoin üzerine oldukça fazla haber yapıldığını sizler de görüyorsunuz. Bitcoin bir kripto para birimidir. Bitcoin dışında birçok madenciliği yapılan para birimleri mevcuttur. Ancak Ripple bunların arasından madenciliği yapılamayan bir kripto para birimi olarak ayrılmaktadır.

ripple'ın diğer coinlerden farkları

Ripple’ın diğer para birimlerinden farkı

Ripple nedir diye size açıklayacak olur isek; Madenciliği yapılamayan ve Ledger adında blockhain tabanlı defterlerin belirlenen bir şirket tarafından hiç kesintiye uğramadan sürekli olarak yönetildiği kripto para birimidir. Ripple, birinciliği Bitcoin’e ikinciliği ise Ethereum’a kaptırsa da en gözde üçüncü kripto para birimi olmaktadır. Zamanla da Bitcoin’i geçemese de ikinciliğe yerleşecek gibi duruyor. Ripple kripto para birimini diğer para birimlerinden ayıran oldukça çok sebep vardır. Bu sebeplerden bazılarını sizlere maddeler halinde yazalım.

  • Diğer kripto para birimlerinde herhangi yanlış bir işlem de muhatap alınacak kişi bulunmamaktadır. Ancak Ripple para biriminde sizin herhangi yanlış bir işleminizde direk olarak muhatap bulabileceğiniz kişiler olacaktır. Bu da diğer kripto para birimlerinden Ripple’ın ayrıldığı en güzel özelliktir.
  • Ayrıca yukarıdaki muhatap bulma özelliği sebebi ile daha çok dünya bankalarının tercihi Ripple’dan yana olmaktadır. Bu da her geçen gün daha ileriye doğru atılmasını kolaylaştırmaktadır.
  • Ripple tarafından herhangi bir alışveriş yaptığınız zaman sizlerden aracı olarak tahsil edilecek olan ücret değişiklik göstermektedir.
  • Sizlerden alınacak olan ücret diğer kripto para birimlerine göre oldukça daha ucuz olmaktadır.

Sizler bu konuda yatırım yapmak istediğiniz platformu istediğiniz gibi özgürce seçebilirsiniz ancak sizlere şunu da söyleyelim mutlaka seçeceğiniz platformun ayarlarından 2FA seçeceğini devreye sokmanız gerekmektedir. Bu özelliği devreye soktuğunuz zaman hesabınız herhangi bir çalışma işlemine karşılık daha güvenli bir hale gelecektir. 2FA özelliğini aktif hale getirebilmek için kendi cep telefonunuza gelen SMS veya Google Authenticator’u kullanmanız yeterli olacaktır. Böylece hesabınız daha güvenli bir hale gelecektir.

ripple'ın avantajları

Ripple’ın avantajları nelerdir?

Sizler de herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmak isterseniz eğer bunu mutlaka internet üzerinden nedenleri ve sonuçları ile birlikte araştırmanız gerekmektedir. Ancak sizlere önerimiz ileride kendini daha iyi yerlerde gösterecek olan Ripple para birimine yatırım yapmanız olacaktır. Eğer ki Ripple kullanacak olursanız diğer para birimlerine karşın Ripple sizlere ne kazandıracak onlara bir bakalım.

  • Öncelikle yapacağınız alışverişlerinizde Ripple sizlere diğer kripto paralara nazaran oldukça düşük masraflı para transferi sağlayacaktır.
  • Bankaların kendi arasındaki yaptıkları bu para transferinde alınan birim başına ücret yaklaşık olarak 0,0011 dolar olmaktadır. Ancak bu durum sadece Ripple üzerinde geçerlidir. Diğer kripto para birimi olan Bitcoin’de bu ücret 0,0015 dolar civarında olmaktadır.
  • Ripple kullanır iseniz yapacağınız bir fon transferi karşı tarafa 5 ila 10 saniye arasında geçecektir. Bu da oldukça güvenli ve hızlı bir işlem olduğunu göstermektedir. Bitcoin ile karşılaştırmak gerekir ise Bitcoin de bu durum oldukça geç olmaktadır. Yaklaşık olarak 1 saati bulmaktadır.
  • Ripple üzerinden yapılan işlemlerde hem alıcı hem de satıcı işlemleri anlık olarak takip edebilme özelliğine de sahiptir.
  • Aktarılan fon ya da paralar kısa sürede işlem görür ise önce deftere kayıt edilir sonra da alıcı ve göndericilerin hesaplarına yansıtılır.

ripple ne kadar

Ripple ne kadar?

02.02.2018 günü 02:44 itibari ile Ripple 0,96 dolardan işlem görüyor. Piyasa değeri 37,7 milyar dolar ve günlük işlem hacmi 1,4 milyar dolardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir