Ripple Nasıl Satın Alınır?

Değerini günden güne arttıran Ripple, bir çok kişi tarafından satın alınmak istenmektedir. Fakat Türk kripto borsalarında henüz işlem görmeyen ripple’ı satın almak için şuanda Dünya’da en yüksek market kapasitesine sahip olan Binance.com sitesinden satın alabilmekteyiz.

Binance’a nasıl üye olurum derseniz;

ripple satın al giriş

1.) Öncelikle yukarıdaki binance logosuna veya binance.com‘a tıklıyoruz,

binance kayıt

2.) Sağ üst bölümde ok ile gösterilen kısımdaki “Register” yani kayıt ol bölümüne tıklıyoruz.

ripple binance

3.) Email adresimizi ve site için oluşturacağımız şifreyi yazıp kullanım şartları kutucuğuna tıklıyoruz. Sonrasında register butonuna tıkladıktan sonra artık ripple satın alabileceğimiz Binance borsasına kayıt olmuş olduk. Mail adresimize onay geliyor,  bunu da onaylamamız önemli, çünkü ileride şifreyi unutmamız gibi durumlarda kurtarabilmemiz için mailimizi onaylamalıyız.

Binance borsasından ripple satın alabilmemiz için bitcoin, ethereum veya litecoin gibi coinlerimiz olması gerekmektedir. Bunları binance’a göndererek gönderdiğimiz coin karşılığında ripple satın alacağız. Direkt olarak banka havalesi veya kredi kartıyla ripple alabileceğimiz herhangi bir borsa şuan için bulunmamaktadır.

Elinizde herhangi bir coin bulunmuyorsa, Türk kripto borsalarından satın alabilmektesiniz. Bu borsalar; Paribu, BTCTurk ve Koineks şeklindedir. Son günlerde Bitcoin ve Ethereum gönderimleri çok uzun ve masraflı olmaktadır. Bu nedenle Litecoin satın alıp, işlem yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Şuanda Paribu ve BTCTurk sitelerinde Litecoin bulunmamaktadır, bu nedenle Koineks’ten Litecoin satın alıp binance borsasına göndermeyi yazımızın devamında anlatacağız. Fakat belirttiğimiz gibi eğer elinizde mevcutsa ETH veya BTC ile de işlem sağlayabilirsiniz, LTC ile işlem yapmamız şart değil.

Türk borsasından Binance’a aktarma videolu anlatımı aşağıdadır, dilerseniz izleyebilirsiniz. Gayet detaylı şekilde ve eksiksiz olarak anlatılmıştır. Video IOTA için fakat aynı adımları uygulayacağız, sadece sonunda IOTA yerine XRP yani Ripple satın alacağız.

Yazımızın ilk bölümünde,  binance hesabımızı oluşturmuştuk. Giriş yaptığımızda Google Auth veya SMS şeklinde tercihe bağlı şekilde ikinci katman koruma önermektedir. SMS onayını sadece uzak doğu ülkeleri kullanabilmektedir, Türkiyeden üye olan kişiler malesef kullanamıyor. Google Auth onayını tercihe bağlı yapabilirsiniz, tavsiye ediyoruz fakat herhangi bir zorunluluk bulunmuyor.

Türk borsası koineks’i kullanarak havale ile Litecoin, Ethereum veya Bitcoin nasıl alınır ve Binance’a transfer edilir yazımıza ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yukarıdaki linkte belirttiğimiz adımları takip ettikten sonra, en son adımda iota satın almıştık. Ripple satın almamız için iota satın almamız gerekmiyor, Litecoinlerimizi Bitcoine çevirdikten sonra alttaki resimdeki gibi direkt olarak ripple satın alabiliriz.

ripple satın alma

Ripple satın alma hakkında sormak istediğiniz tüm soruları yorum  olarak sayfanın alt bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

“Ripple Nasıl Satın Alınır?” için bir cevap

  1. Detaylı yazınız için teşekkürler. Şu an piyasadaki en güvenli borsa sizin de paylaştığınız binance gibi duruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir