Tron Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Tron bitcoin para birimin en yeni, fakat en etkili birimlerinden bir tanesidir. 18 Eylül’de piyasaya giriş yaptı ve şuanda milyonlarca kullanıcısı olan bir para birimi haline gelmiştir. Kripto para birimleri sırasında da 20’inci sırada yer almaktadır. Daha 3 ay önce Kripto dünyasına giren Tron, para biriminde TRX olarak geçmektedir.

tron nedir

Tron aslında blockchain özelliğine sahip özgür içerikleri olan, bir eğlence sitesi olarak ta özetlenebilir. Bu sistemde kullanıcılar, istedikleri gibi hesap hareketlerini yayınlayabiliyor ve diğer kullanıcılarla paylaşabiliyor. Tron biraz daha fazla piyasacı bir para birimi sistemidir. Diğer kullanıcılardan bir şey saklamaz, hatta direkt olarak paylaşır. Tron’un merkezi Singapur’da bulunmaktadır ve çok yüksek bir piyasa değerine sahiptir.

Tron Nasıl Satın Alınır

Tron Nasıl Satın Alınabilir?

 Artık o kadar çok kullanıcısı var ki, gerçekten piyasa gitgide Tron’cularla dolmaya başlıyor. Her gün yeni Tron kullanıcıları ve Tron satın alanlar var, fakat nereden Tron’u satın alabilirsiniz. Tron’u satın alabilmek için, öncelikle Binance’ye üye olmanız gerekiyor. Önce Binance’nin sitesine girip kolay bir şekilde üyesi olabilirsiniz. Bu site mutlaka güvenlik amacıyla, bilgilerinizi doğrulamak isteyecektir, bu sebeple üye olduğunuzda, bilgilerin arasında bulunan elektronik posta adresinize bir doğrulama maili gelecektir. Hesabınızın güvenli olması açısından, size verilen 2FA kodunu veya daha kolay olan sms doğrulama sistemini kullanmayı unutmayın. Binance’ye üye olduktan sonra, Binance platformuna biraz bitcoin veya diğer coinlerden göndermeniz gerekiyor. Artık üye oldunuz, bundan sonrası bitcoin’larınızın hareketine bağlıdır.

Tron coin’i alabilmeniz için, borsada kullandığınız hesap cüzdanınızı finanse etmeniz gerekiyor. Bunu funds seçeneğinden gerçekleştirebilirsiniz. Daha sonrasında Kripto sayfasında görülen listede Bitcoin’u aramanız gerekiyor. Bitcoin’u bulduktan sonra, deposit seçeneğini tıklıyorsunuz. Burada sizin için açılan bir cüzdan hesap adresi göreceksiniz. Adrese giriş yaparken Bitcoin satın almak istediğiniz Tron miktarını girmeniz gerekmektedir. Buradan anlayacağınız, Tron tamamen Bitcoin’a ait bir para birimidir. Bu şekilde devam ederek, Tron satın alabilir ve sonrasında kullanmaya devam edebilirsiniz. Bitcoin sistemi aslında tamamen elektronik cüzdan sistemidir. Cebinizde paranızı taşıyacağınıza veya banka hesapları gibi, gerçekten günümüzde çok güvenli olmayan sistemlerde tutmaktansa, Bitcoin olarak sanal borsada tutabiliyorsunuz.

Ripple Nasıl Alınır?” konumuzda belirttiğimiz adımları aynı şekilde tron coin için de uygulayarak kolayca tron satın alabilirsiniz.

tron'a kim destek veriyor, arkasında kim var

Tron’un Arkasında Kim Var, Kim Destek Veriyor?

Tron, Singapur’da kurulan bir sanal borsa sistemidir ve milyonlarca kullanıcısı bulunuyor. Tron’un kurulma amacı aslında tamamen eğlence sitesi oluşturmaktı, fakat tabii ki nereden bileceklerdi ki anında bu kadar kullanıcıya sahip olacağını. Tron’un en büyük özelliği, Google Play ve Apple Store gibi içerik dağıtım platformlarının sahip oldukları Pazar payını rahatlıkla ele geçirme gücüne sahip olan, bir sanal, teknolojik borsa sistemidir. Tron kullanarak, çok kolay bir şekilde ürünlerin ücretsiz dağıtılmasını sağlayabiliyorsunuz. Tron gerçekten çok akıllı bir şekilde tasarlanmıştır. Tron kullanırken, ne kadar kazanırım veya kaybederim diye düşünmüyorsunuz, çünkü her şeyi otomatik olarak elde edebiliyorsunuz.

Tron’un çok fazla eğlenceli ve güzel özellikleri bulunuyor, fakat diğer Kripto para birimlerinden ayıran ve kullanıcılarını çeken özelliği ise sansür direncinin olmasıdır. Sansür direncinin yüksek olması, aslında birçok kullanıcıların Tron kullanmalarına neden oluyor, çünkü bu sayede coin’larınız herhangi bir şekilde el konulmuyor veya durduk yere işlemleriniz tersine çevrilmiyor ki bunlar çok önemlidir kullanıcılar için. Kripto para birimlerinde aslında en olması gereken özelliklerden bir tanesi kesinlikle Tron’da olduğu gibi sansür direncidir. Sansür direnci sayesinde Tron milyonlarca kullanıcıya ulaştı ve bu yöntemi düşünen Singapur’lu Justin Sun, Tron ceo’su olarak gerçekten çok önemli bir konuya el atmış. Diğer Kripto para birimlerine bakabilirsiniz, çünkü onların sansür dirençleri yoktur.

KategorilerTRX

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir